| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.039 × 4.33 × 9.448 in |
| Theme | Modern Condemporary |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Seafoam Green |
| Bulb Type | 8W Tubular Filament LED |
| Socket Type | E27 Bulb Holder with wire connector |
| Pack Content | 1 product; 1 filament bulb; E27 Holder fabric coated cable with push type lock wire connectors; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Colour | Green |


























