| Weight | 2.597 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31.889 × 31.889 × 19.961 in |
| Theme | Rustic |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Silk White |
| Bulb Type | 2W Spot LED Light & 9W Striker LED Light |
| Socket Type | Wire connector |
| Pack Content | 1 product; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Colour | White |



















