| Weight | 0.651 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.629 × 5.629 × 13.976 in |
| Theme | Modern Condemporary |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Light Gold and Twinkling Blue |
| Bulb Type | 8W Tubular Filament LED |
| Socket Type | E27 Bulb Holder with wire connector |
| Pack Content | 2 product; 2 filament bulb; 2 E27 Holder fabric coated cable with push type lock wire connectors; Ceiling plate |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Metal |
| Colour | Gold |
























