| Weight | 0.445 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.905 × 5.905 × 9.842 in |
| Theme | Futuristic |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Twinkling Black |
| Bulb Type | 6W Filament Globe LED Bulb |
| Socket Type | E27 Bulb Holder with wire connector |
| Pack Content | 1 product; 1 filament bulb; E27 Holder fabric coated cable with push type lock wire connectors; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Colour | Black |

























