| Weight | 0.472 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.133 × 4.133 × 8.858 in |
| Theme | Rustic |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Natural Colorless |
| Bulb Type | 15 W Corn LED Bubs |
| Socket Type | E27 Bulb Holder with wire connector |
| Pack Content | 1 product; 1 corn LED bulb; E27 Holder jute coated cable with push type lock wire connectors; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Glass |
| Colour | White |
























