| Weight | 0.258 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.874 × 7.874 × 6.377 in |
| Theme | Geometric |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Exotic Brass |
| Bulb Type | 2W Spot LED Light |
| Socket Type | Wire connector |
| Pack Content | 1 product with push type lock wire connectors; 2 screws; hole plugs |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Metal |
| Colour | Brown |
























