| Weight | 0.165 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.149 × 4.055 × 6.889 in |
| Theme | Biophilic |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Translucent Orange |
| Bulb Type | 3-5 W Stiker LED |
| Socket Type | Wire connector |
| Pack Content | 1 product with push type lock wire connectors; 1 screws; hole plug |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Glass |
| Colour | Orange |
























