| Weight | 0.356 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.826 × 3.425 × 11.811 in |
| Theme | Geometric |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Twinkling Black |
| Bulb Type | 8W Tubular Filament LED |
| Socket Type | E27 Bulb Holder with wire connector |
| Pack Content | 1 product; 1 tubular filament bulb; E27 Holder fabric coated cable with push type lock wire connectors; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Stone |
| Colour | Black |























