| Weight | 0.669 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.724 × 4.724 × 11.614 in |
| Theme | Bohemian |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Light Wood |
| Bulb Type | 9W Striker LED |
| Socket Type | 2 Pin Socket |
| Pack Content | 1 product (plug and play) |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Wood |
| Colour | Brown |
























