| Weight | 0.405 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.181 × 5.826 × 9.842 in |
| Theme | Futuristic |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Natural Colorless |
| Bulb Type | 2W Spot LED Light |
| Socket Type | Wire connector |
| Pack Content | 1 product; fabric coated cable with push type lock wire connectors; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Glass |
| Colour | White |
























