| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.267 × 3.267 × 9.842 in |
| Theme | Fluid |
| Material | Processed Plant Starch |
| Color | Exotic Brass |
| Bulb Type | 4W Filament Candle LED Bulb |
| Socket Type | E27 Bulb Holder with wire connector |
| Pack Content | 1 product; 3 candle filament bulb; E27 Holder metallic cable with push type lock wire connectors; 3 lamp Base plate; Ceiling Cap |
| Instructions | Clean with dry cloth; Keep below the tempearture of 55⁰C in both operating and non operating conditions; Can be deformed under heavy load |
| Finish | Metal |
| Colour | Brown |

















